Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 

28 | 01 | 2021

„Wiosna wokół nas”- domowa galeria prac dzieci

Sztuka plastyczna daje dziecku ogromną radość. Tworząc prace plastyczne dziecko rozwija własną wyobraźnię i pomysłowość, twórczą fantazję. Uczy skupienia dając jednocześnie odprężenie i uspokojenie. Jest okazją zwrócenia uwagi na piękno przyrody, jaką daje nam wiosna.    

Dziękuję wszystkim dzieciom za pięknie wykonane prace.

Opracowała Wiesława Stańczyk

ŻEGNAJ ZIMO! WITAJ WIOSNO!/fotorelacja/

tekst i foto: Wiesława Stańczyk

Pierwszy Dzień Wiosny

 

 

Chodźmy, chodźmy Marzannę wyrzucić!

Niech śnieg z mrozem już nie wróci.

 

Pójdziemy ze śpiewem radosnym,

 

Bo dziś musimy poszukać wiosny.

 

Weźmy się za ręce, gdy wiosnę spotkamy.

 

Niech widzi jak ładnie dla niej śpiewamy.

21 marca skończyła się astronomiczna zima i rozpoczęła wiosna. Zgodnie z tradycją nasze przedszkolaki, jak co roku pożegnały zimę i przywitały wiosnę.
W barwnym korowodzie udaliśmy się  na boisko, gdzie 
z wielką radością pożegnaliśmy Zimę. Wiosenną piosenką i z uśmiechem na twarzy powitaliśmy najpiękniejszą porę roku – Wiosnę. Po czym dzieci odwiedzały zakłady pracy, instytucje znajdujące się w Krzyżowicach składając wszystkim wiosenne życzenia.


tekst i foto: Wiesława Stańczyk

ŻEGNAJ ZIMO - WITAJ WIOSNO!

Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
p
rzysa do nas wiosna z dalekiej podróży.

                     Obraz w treści 5                          
Wit
ały ją: bocian, skowronek i szpaki,
witały ją także wszystkie przedszkolaki…
                                             E. Budryk

21 marca skończyła się astronomiczna zima i rozpoczęła wiosna. Zgodnie z tradycją nasze przedszkolaki, jak co roku pożegnały zimę i przywitały wiosnę. W barwnym korowodzie udaliśmy się  na boisko, gdzie wierszami oraz piosenkami z wielką radością pożegnaliśmy Zimę. Wiosenną piosenką i z uśmiechem na twarzy powitaliśmy natomiast najpiękniejszą porę roku – Wiosnę. Po czym dzieci odwiedzały zakłady pracy, instytucje znajdujące się w Krzyżowicach składając wszystkim wiosenne życzenia.

tekst i foto: Wiesława Stańczyk

Pierwszy Dzień Wiosny

Dnia 21 marca 2016r. dzieci z PP w Krzyżowicach  wyruszyły na spacer by powitać najpiękniejszą porę roku, na którą wszyscy czekamy z wielką niecierpliwością, a mianowicie WIOSNĘ . Barwny korowód przedszkolaków śpiewający wiosenne piosenki przeszedł wzdłuż wsi, by powrócić na boisko sportowe i przepędzić panującą zimę. Przedszkolaki głośnym okrzykiem: „Precz zimo zła, my chcemy wiosnę!” próbowały wystraszyć zimę, a następnie przy wspólnym śpiewie spalono Marzannę.Po czym w wiosennym nastroju maluszki odwiedzały zakłady pracy, instytucje znajdujące się w Krzyżowicach składając wszystkim wiosenne i świąteczne życzenia.

tekst i foto: Wiesława Stańczyk

{gallery}galeria/2015_2016/pp_krzyzowice/wiosna/gallery}

Powitanie wiosny

Dnia 20 marca 2015 r. w naszej placówce obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny czyli pożegnanie zimy. Udaliśmy się na plac, gdzie dzieci wygoniły zimę i spaliły Marzannę przy wesołym okrzyku "Precz zimo zła, precz zimo zła, my cię już nie chcemy, za tobą płakać nie będziemy". Pani z biblioteki przeczytała wiersz o wiośnie. Po czym dzieci udały się na poszukiwanie Pani Wiosny. Następnie z Panią Wiosną, kwiatami przeszliśmy korowodem po okolicy, odwiedzając okoliczne domy. Po zostawieniu kwiatów w ogrodzeniach dzieci otrzymywały od gospodarzy słodycze. Po powrocie do przedszkola dzieci posadziły Panią Wiosnę na honorowym miejscu. Uroczystość z okazji nadejścia wiosny sprawiła dzieciom wiele radości.

tekst i foto: Dorota Chojnacka

Przedszkolaki witają wiosnę!

 

Po długiej i mroźnej zimie, wszystkie dzieci z utęsknieniem oczekiwały przyjścia wiosny.Każdego dnia obserwowały pogodę i przyrodę. Wiosna bowiem, wszystkim dzieciom kojarzy się z przylotem bocianów, śpiewem ptaków, kwitnieniem bazi i leszczyny, pojawieniem się przebiśniegów i krokusów. W pierwszy dzień wiosny odbył się symboliczny pochód z Marzannami.Przedszkolaki śpiewały piosenki oraz tańczyły w kole z zimowymi  kukłami, które przygotowali nam mama Gosi i Michałka Derkacz oraz tato Patryka Hirschberga . Następnie, jak każe tradycja Marzanny zostały spalone w ognisku. Wielką radość, sprawiła dzieciom piękna słoneczna pogoda – był to dla nich znak, że wiosna zawitała na dobre oraz mnóstwo słodyczy od instytucji oraz osób prywatnych, które dzieci odwiedziły z wiosennym pozdrowieniem. Piosenki o wiośnie oraz przyrodzie budzącej się do życia, wprawiły przedszkolaków w dobry humor.

tekst i foto: Wiesława Stańczyk

 

E-szkoła
Projekty
ABSOLWENCI
BIP PZSP W OLSZANCE
Nasze sukcesy
Odwiedziny

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnio dodane
Statystyka odwiedzin
1813710
dziś
wczoraj
w tym tyg.
w zesz. tyg.
do tej pory
394
823
4051
1802366
1813710